ژرمن بلک

همه چیز درباره ی ژرمن بلک ها (ژرمن شپرد سیاه).

ژرمن بلک یک ژرمن شپرد خالص است و به عنوان نژاد جداگانه ای در نظر گرفته نمی شود، اما به علت کاملا سیاه رنگ بودنش، متمایز می شود.

 

با ما همراه باشید تا با ویژگی های این سگ فوق العاده بیشتر آشنا شوید:)

 

١: ژرمن بلک درواقع همان ژرمن شپرد است:

گاهی اوقات مردم فکر می کنند ژرمن بلک نژادی متفاوت است اما این درست نیست بلکه فقط به این دلیل که کاملا سیاه رنگ بوده اینگونه نام گرفته است.

 

٢: ژرمن بلک ها و تفاوت ها و شباهت های فیزیکی ای که با انواع استاندارد ژرمن شپرد دارند.

شباهت ها:

-آنها ساختار بدنی عضلانی و بزرگ دارند.

-دم کرکی دارند.

-گوش هایشان تیز و به شکل ۱۱ است. ممکن است در ۱۶ تا ۲۰ هفتگی گوش های آنها شل باشد اما به مرور و با سفت شدن غضروف، گوش هم سفت و برافراشته می شود.

-پوشش بدنی دو لایه دارند.

-و ریزش موی نسبتا زیادی دارند.

تفاوت ها:

-آنها بصورت یک دست سیاه رنگ هستند.

-می توانند اندازه ی بزرگتری نسبت به دیگر ژرمن شپردها داشته باشند.

نر بالغ ژرمن بلک دارای قد (۶۱-۶۶) سانتی متر و وزن متوسط(۲۹-۴۱) کیلوگرم، ماده بالغ آن دارای قد (۵۶-۶۰) سانتی متر و وزن(۳۴-۴۱) کیلوگرم می باشد.

-اغلب شیب کمتری دارند.

-موهای آنها می تواند بلندتر باشد.

٣: همه چیز درمورد رنگ ژرمن بلک

توله های ژرمن شپرد می توانند سیاه، خاکستری یا سفید متولد شوند و با ادامه ی رشد تغییر رنگ دهند معمولا میتوان رنگ واقعی آنها را در حدود ۸ هفتگی تعیین کرد.

*توله های ژرمن بلک، سیاه متولد می شوند و در بزرگسالی نیز سیاه رنگ باقی می مانند اما از آنجا که هر ژرمن شپردی ممکن است توله ی تازه متولد شده ی سیاه به دنیا آورد، توصیه می کنیم اگر قصد تهیه توله ی ژرمن بلک را دارید تا ۸ هفتگی دست نگه دارید تا مطمئن شوید واقعا ژرمن مشکی است یا خیر.

* ممکن است بعضی ژرمن بلک ها لکه های سفید یا قهوه ای رو پنجه ها، ساق و سینه ی خود داشته باشند که ممکن است با افزایش سن تیره شوند یا به همان صورت باقی بمانند اما این، دلیل بر اصیل نبودن سگ شما نیست.

    **نکته ی جالب:::

۴: ژرمن شپردی که بلک نباشد هم می تواند توله های ژرمن سیاه رنگ تولید کند.

یک ژرمن شپرد که فرضا به رنگ سیاه و قهوه ای مایل به زرد است می تواند حامل ژن های مشکی مغلوب باشد و توله های ژرمن بلک تولید کند.

اما لازم به ذکر است که باید هردو والد دارای ژن مشکی مغلوب باشند تا رنگ سیاه خالص در توله ی آنها ظاهر شود.

بنابراین اگر برای تهیه توله سگ خود به کنلی رفتید(تاکید میکنم در ٨هفتگی) و دیدید که والدین سیاه رنگی ندارد،تعجب نکنید! ممکن است اتفاق بیفتد:)

راه دوم تولید توله ی ژرمن بلک، جفت شدن دو ژرمن بلک است که این ترکیب قطعا یک توله ی بلک خالص ایجاد می کند.

 

 

۵: رنگ سیاه هیچ اثر منفی ای روی سگ ندارد.

ممکن است در ابتدای مواجه شدن با ژرمن بلک بترسید و فرار را ترجیح دهید چرا که رنگ یکدست این سگ ها آنها را شبیه به یک گرگ نشان می دهد اما برخلاف تصور شما این سگ درست همانند دیگر انواع ژرمن شپرد باهوش، مطیع و وفادار است و رنگ مشکی تاثیری بر خلق و خوی او ندارد.

ژرمن بلک ها غالبا در ابتدا گوشه گیر اند، اما همین که با آنها ارتباط برقرار کنید، می بینید که چگونه شما را همراهی خواهند کرد.

ژرمن بلک ها همچنین فوق العاده آموزش پذیراند و به عنوان سگ های پلیس و ارتش، سگ های کمک به معلولین و سگ های فرمانبردار و گارد مورد استفاده قرار می گیرد.

ژرمن بلک ها مانند هر ژرمن شپردی غریزه ی محافظتی قوی دارند و سگ هایی هستند که به گله و محافظت از دام عادت دارند و می توانند همین کار را برای صاحب خود نیز انجام دهند.

در صورت به خطر افتادن خانواده شما، شک نکنید که این سگ از شما دفاع خواهد کرد، اگرچه مطمئنا به عنوان یک سگ همراه، دوست دارید او تشخیص دهد که تمام مردم و شرایط تهدید آمیز نیستند؛ به این منظور مهمترین نکته ای که باید به آن توجه کنید خوی حیوان شماست، درنتیجه:

** قبل از آوردن سگ به خانه حتما از مربی بخواهید که از سگ تان تست بگیرد و مشخص کند که این سگ خلق و خوی گارد بودن را دارد یا کاملا اجتماعی است. درنهایت با توجه به هدف و علاقه ی خود سگ تان را انتخاب بنمایید و اگر سگی را برای خانواده انتخاب کردید سعی کنید از کودکی او را وارد اجتماع و تعاملات کنید، تا در بزرگسالی با مردم رابطه خوبی برقرار کند.

**همچنین می توانید سگ با خصوصیات اخلاقی گارد خود را نزد مربی آموزش دهید تا بهتر بتواند شرایط تهدید آمیز را از شرایط عادی تشخیص دهد و بدون دستور شما اقدامی به عملیات نکند.

۶: ژرمن بلک ها معمولا سگ های گران قیمتی میباشند:

از این جهت که ژرمن بلک گونه ی نادری است، انتظار می رود که قیمت آن بیشتر باشد، بخصوص اگر مو های بلند و مجللی داشته باشد.

اگر بهای یک توله ی ژرمن شپرد اورجینال ٣٠٠ تا ٩٠٠ دلار باشد، بهای یک توله ی ژرمن بلک ٧٠٠ تا ٢٠٠٠ دلار انتظار می رود.

٧: مانند همه ی ژرمن شپردها آنها نیز مستعد مشکلات بهداشتی هستند:

نگرانی اصلی این نژاد، دیسپلازی مفصل ران و دیسپلازی آرنج است.

این شرایط زمانی پیش می آید که مفصل گوی و کاسه ناقص باشد که می تواند منجر به آرتروز یا حتی لنگ زدن شود.

اما با حفظ وزن سالم سگ می توانید به کاهش این عارضه کمک کنید.

البته این را در نظر داشته باشید که مجموعه ژرمن پت باکس (GermanPetBoxبابت بیماری های ژنتیکی به شما تضمین ۱۰۰% می دهد درنتیجه می توانید با خیال راحت سگ خود را به خانه ببرید.

 

سایر مشکلات احتمالی سلامتی عبارتند از:

بیماری های قلبی

بیماری های ستون فقرات

بیماری های چشم

مشکلات گوارشی

آلرژی

سرطان

 

نکات تکمیلی:

این سگ ها هر روز به یک ساعت ورزش نیاز دارند، آهسته دویدن یا پیاده روی طولانی می تواند کافی باشد، حداکثر سرعت دویدن این سگ ها ۴۸ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع پرش آنها ۵/۱ متر میباشد.

البته علاوه بر مهارت های فیزیکی، باید سعی کنید از سن پایین با آنها ارتباط قوی ای برقرار کنید چرا که ژرمن بلک ها در ابتدا کمی گوشه گیرند اما یک ارتباط قوی می تواند این سگ زیبا را برای همیشه با شما همراه کند.

 در مواقع خطر از شما و خانواده تان محافظت کرده و به مرور می آموزد تهدید را از حالت عادی تشخیص دهد.

ژرمن بلک ها فوق العاده آموزش پذیر بوده و دارای مزاجی پایدارند و در موقعیت های خطر به راحتی وحشت زده نمی شوند و کنترل خود را از دست نمی دهند به همین سبب به عنوان سگ پلیس و ارتش، سگ کمک کننده به معلولین و سگ فرمانبردار مورد استفاده قرار می گیرند.

ژرمن بلک با مراقبت صحیح و عشق و محبت بسیار، می تواند حداکثر تا ۱۳-۱۰ سال عمر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *