سگ ژرمن شپرد شولاین نر اصیل بلک فیس

قیمت سگ ژرمن شپردقیمت توله سگ ژرمن شپرد چقدر است؟ هزینه های نگهداری سگ ژرمن شپرد؟ قیمت سگ ژرمن شپرد شولاین؟ قیمت ژرمن شپرد سفید؟ قیمت انواع مختلف ژرمن شپرد چه تفاوتی با هم دارند؟

در ابتدا باید تاکید کنیم که ارزش سگ ها فراتر از این است که بخواهیم قیمتی روی آنها بگذاریم اما پرورش دهندگان حرفه ای و مسئولیت پذیر هزینه های فراوانی را صرف نگهداری از این حیوانات میکنند.

 

Service Dog on Google

 این مطلب برای کمک به شما در محاسبه ارقام مربوط به داشتن ژرمن شپرد می باشد، هزینه ها شامل هزینه ی خرید ژرمن شپرد، غذا، چکاپ توسط دامپزشک و اقلام مختلف می باشند.

 در نهایت، در مقاله ی بعدی راهنمایی هایی جهت چگونگی کاهش هزینه مالکیت و نگهداری سگ تان به شما ارائه می دهیم تا بدون هزینه ی اضافی زندگی شاد و خوشایندی را برای خود و سگ تان بسازید. با ما همراه باشید🙂

 

در ابتدا قیمت ژرمن شپرد را در سطح جهانی بررسی میکنیم تا یک دیدگاه کلی داشته باشید.

قیمت ژرمن شپرد

در کشورهای دیگر قیمت توله سگ های ژرمن شپرد از زمان شروع همه گیری کووید-۱۹ به میزان قابل توجهی به دلیل تقاضا برای توله سگ افزایش یافته است.

درواقع قیمت توله سگ ژرمن شپرد بین ۸۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار و بطور متوسط ۲۰۰۰ دلار است. توله سگ هایی که بالاترین قیمت ها را دارند از خط خونی درجه یک یا شولاین می باشند.

 

بیایید با جزئیات بررسی کنیم که چرا ژرمن شپردها سگ های گران قیمتی هستند و چه عواملی بر قیمت آن ها تأثیر می گذارد:

سگ های ژرمن شپرد بهترین خصوصیات را در خود جمع کرده اند و یک برایند عالی از تمامی نژادها می باشند از جمله این خصوصیات:

هر کودکی می تواند با آنها ارتباط برقرار کند- زیبایی، وفاداری، هوش بالا و قدرت زیاد، چوپان عالی، دارای حواس پنجگانه ی بسیار قوی نسبت به دیگر سگ ها و درنتیجه یک سگ گارد، نگهبان و همراه خانواده ی فوق العاده.

Sparkles on Skype بسیار مهم: به یاد داشته باشید اخلاق هر سگ حتی با خواهر و برادرهایش میتواند متفاوت باشد پس باید نسبت به خواسته تان از سگ، به کمک یک رفتارشناس حرفه ای و با توجه به تست های رفتاری، سگ تان را انتخاب کنید. در ادامه مطلب توضیحات کامل را به شما ارائه می دهیم.

 

Service Dog on Facebook 13.1Service Dog on Facebook 13.1Service Dog on Facebook 13.1Service Dog on Facebook 13.1

 

قیمت ژرمن شپردها بسته به عوامل مختلف متفاوت است. در اینجا ۷ مورد از این عوامل را به شما معرفی میکنیم.

 

 خرید از یک پرورش دهنده مستقیم با عضویت در سازمان های جهانی پرورش سگ

تهیه سگ از پرورش دهنده ای که در یک سازمان پرورش جهانی ثبت نام کرده است می تواند اطمینان و رضایت خاطر بیشتری به شما بدهد و اصالت سگ شما را تضمین کند. باشگاه ژرمن پت باکس با عضویت در سازمان FCI آلمان و نام سازمانی ایران ژرمن کنل (Iran German Kennel) به اختصار IGK، آماده ی ارائه ی بالاترین درجات خط خونی و کیفیت از نژاد سگ ژرمن شپرد در ایران و سایر نقاط جهان می باشد.

از دیدگاه قیمت، احتمالاً به پروش دهندگان عادی هزینه ی کمتری نسبت به یک پرورش دهنده تضمین شده و ثبت شده در سازمان جهانی پرداخت خواهید کرد اما از لحاظ کیفیت، خرید یک ژرمن شپرد معمولی در مقابل خرید یک ژرمن شپرد از خط خونی قهرمان (Champion Bloodlines) می تواند تعجب شما را در کیفیت آنها برانگیزاند. این مسئله ی تفاوت کیفیت و قیمت در تمام کشورها به همین شکل می باشد.

 برای مثال، در Corvallis که شهری در ایالت اورگن آمریکا است پرورشگاهی بنامVom Berk Haus German Shepherds، لیست قیمت ژرمن شپرد همراه خانواده را بین ۴۸۰۰ تا ۹۵۰۰ دلار گذاشته، در حالی که سگ های محافظ و گارد با قیمتی بین ۱۸۰۰۰ تا ۸۵۰۰۰ دلار ذکر شده اند!

این سگ ها از قهرمانان وارداتی ژرمن شپرد آلمان پرورش داده می شوند.

 

عکس و قیمت توله ژرمن شپرد

اما یک پرورش دهنده متفاوت بنام Haus Morrisson German Shepherds در ایجامسویل، برای واگذاری ژرمن شپردها هزینه ای بین ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار درخواست می کند.

 

قیمت توله سگ بیشتر است یا سگ بالغ

 در بیشتر موارد، سگهای بالغ قیمت کمتری نسبت به توله سگ خواهند داشت. به عنوان مثال، Austerlitz German Shepherg Dogs ، یک پرورش دهنده مورد تایید AKC، سگهای بالغ را بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار قیمت گذاری می کند، در حالی که توله سگ ها ۲۵۰۰ دلار فروخته میشوند.

 تفاوت قیمت خرید بین ژرمن شپردهای بزرگسال و توله سگ ها اغلب با این تصور است که تربیت توله سگ راحت تر از سگ بالغ است. به خصوص اگر سگ عادت های بدی یاد گرفته باشد براحتی نمیتوان آن را از ذهنش پاک کرد. با این حال، با صبر و نظم زیاد، برای آموزش یک ژرمن شپرد هرگز دیر نیست، چرا که سگ های فوق العاده باهوشی هستند. اما از طرف دیگر سگ های بالغی که در کنار آموزش مناسب، تجربه ی کافی نیز کسب کرده باشند قطعا فرامین را بهتر اجرا میکنند.

Paw Prints on Google Android 12Lدر مجموعه ی ژرمن پت باکس قیمت ها بر اساس خط خونی و شجره نامه می باشند نه سن سگ

 

سگ با شجره نامه و ضمانتنامه بیماری های ژنتیکی در مقابل سگ بدون ضمانت

این نژاد ارزان نیست-پاسخ سریع این است که شما باید بین ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار برای یک ژرمن شپرد از والدین آزمایش شده هزینه کنید. در حالی که می توان توله سگ های بدون شجره و بدون ضمانت نامه را با قیمت بسیار کمتر پیدا کرد، اما اینها معمولاً از خطوط بدون آزمایش سلامت و خلق و خو تهیه می شوند. خیلی بهتر است کمی بیشتر برای خرید اولیه هزینه کنید و یک توله سگ خوش اخلاق با ژن های عالی تهیه کنید!

برخی مسائل بهداشتی که ژرمن شپرد می تواند نشان دهد را نمی توان به سادگی در یک معاینه سریع توسط دامپزشک تشخیص داد. در عوض، نیاز به راه های تشخیصی دیگری مانند رادیوگرافی (برای بررسی دیسپلازی مفصل ران) یا آزمایش ژنتیک دارد، این روش های تشخیصی ارزان نیستند – و در قیمت خرید توله سگ منعکس می شود! دادن ضمانت نامه ی سلامت ژنتیکی توسط پرورش دهنده میتواند تمام این هزینه ها را از دوش شما بردارد. توجه به این نکته ضروری است: سگ ها در تولگی بسیار شبیه به هم هستند و بیماری دیسپلازی لگنی از ۶ ماهگی بروز میکند درنتیجه بهتر است از ابتدا با خرید از پرورش دهنده ای مورد اطمینان، از سلامت سگ تان مطمئن شوید تا از عواقب آینده پیشگیری کنید.

لگو باشگاه ژرمن پت باکس

 خرید از فردی که برای سرگرمی سگ پرورش می دهد در مقابل پرورش دهنده حرفه ای

 جستجوها نشان داد که اگر پرورش دهنده دارای دانش و/یا شرایط حرفه ای باشد، هزینه بیشتری برای یک ژرمن شپرد خواهید پرداخت. در عوض، پرورش دهندگانی که جهت سرگرمی سگ پرورش می دهند، ژرمن شپرد را با قیمت های پایین تر به شما تحویل می دهند.

 به عنوان مثال، در دیگر کشورها پرورش دهندگان معمولی مثل Vom Eisenraben German Shepherds سگ های خود را به قیمت ۱۸۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار می فروشند. در همان زمان، شما باید برای یک توله سگ آموزش دیده ۱۴ هفته ای در North Mountain Kennels، جایی که پرورش دهنده اش دارای درجات مختلف در رفتارشناسی سگ است، مبلغ ۶۵۰۰ دلار بپردازید. رنج قیمتی در ایران نیز به همین صورت متفاوت است.

 

سگ ژرمن شپرد شولاین اصیل قهرمان_vito vom

 

مزاج و رفتار

 در حالی که بسیاری از رفتارهای خوب را می توان از طریق آموزش مداوم به سگ یاد داد، اخلاق تا حد زیادی ژنتیکی است؛ والدین می توانند گرایش به اضطراب، استرس، پرخاشگری بیش از حد و… را به فرزندان خود منتقل کنند. پرورش دهندگان مسئول، شخصیت والدین را در نظر می گیرند و فقط دو سگ را جفت می کنند که نه تنها از نظر نوع بدن، بلکه از نظر خلق و خو هم خوانی داشته باشند.

 متأسفانه، بسیاری از پرورش دهندگان غیرمسئول هنگام تصمیم گیری در مورد نوع زوج، اخلاق والدین را در نظر نمی گیرند. وقتی یک توله سگ ژرمن شپرد ارزان قیمت خریداری می کنید، نه تنها سگی با سلامتی مشکوک، بلکه با خلق و خوی غیرقابل پیش بینی نیز دریافت می کنید! با تهیه یک سگ خوب پرورش یافته (و گران تر) می توانید در زمان، اعصاب و هزینه های زیادی که صرف رفع ناهنجاری های رفتاری آینده میکنید، صرفه جویی کنید.

 

Sparkles on Messenger 1.0بسیار مهم: همانطور که پیش تر گفته شد، شما باید برای خرید سگ خود متناسب با خواسته ای که از سگ دارید خرید کنید که تمام این موارد برمیگردد به تست اولیه از توله سگ.

اخلاق سگ ها با یکدیگر متفاوت است؛ برخی گارد یا نگهبان بسیار عالی ای می شوند اما برخی از آنها سگ های همراه خانواده و آرامی هستند و قابلیت گارد یا نگهبان شدن را ندارند.

به عنوان مثال: شما سگی برای نگهبانی و حراست از باغ، ویلا و یا کارخانه خود در نظر دارید و توله سگی از جای نامعتبر ولی ارزان بدون رفتارشناسی و تست اولیه ی اخلاقی تهیه میکنید که هیچ اطلاعاتی درمورد خلق و خوی او ندارید؛ از آنجایی که همه ی توله سگ ها قابلیت نگهبانی و یا گارد شدن را ندارند، در نتیجه به احتمال زیاد شما هرگز با تهیه این سگ به خواسته خود نخواهید رسید.

Slightly Smiling Face on Google Android 12L در مجموعه ژرمن پت باکس به تناسب خواسته شما از آینده سگ، از توله ها تست گرفته و براساس خواسته تان توله سگ موردنظر تحویل داده می شود که این امر موجب میشود خیلی سریع تر به خواسته خود برسید.

 

یک توله سگ ژرمن شپرد شولاین اصیل رو به دوربین نشسته.

 

خطوط کار در مقابل خطوط نمایش

شولاین ها(خط نمایش) با ورک لاین ها(خط کار) از نظر اخلاقی تفاوتی ندارند، شولاین میتواند گارد خوبی باشد و ورک لاین نیز میتواند سگ خانواده خوبی باشد یا بالعکس. شولاین ها زیبایی ظاهری بیشتر و ورک لاین ها جست و خیز بیشتری دارند. قیمت همه بسته به خط خونی و شجره نامه متغیر است.

سگ هایی که به مسابقات Schutzhund رفته اند؛ پرواز در سراسر اقیانوس اطلس با هزینه ی حدودی ۲۰۰۰ دلار که تا زمان ورود سگ به مکان مسابقات به ۴۰۰۰ دلار می رسد در قیمت خرید این سگ ها منعکس می شود. اگرچه این ممکن است برای بسیاری از افراد بالا به نظر برسد، اما برای علاقه مندان به Schutzhund این قیمت معمولی برای یک توله سگ نژاد ژرمن شپرد می باشد.

 

 

رنج قیمت توله سگ ژرمن شپرد در کشورهای مختلف

 معمولا یک ژرمن شپرد در آمریکا کمی گران تر از انگلستان می باشد. در انگلستان ژرمن شپردها با قیمتی بین ۱۰۰۰ پوند (۱۲۵۰ دلار) تا ۳۵۰۰ پوند (۴۳۲۵ دلار) به فروش می رسند، در حالی که قیمت سایت های پرورش دهنده در ایالات متحده آمریکا بین ۱۵۰۰ تا ۴۵۰۰ دلار و به طور متوسط ​​حدود ۲۰۰۰ دلار می باشد. (خطوط خونی قهرمان گران قیمت می باشند).

 ژرمن شپرد در ایالات متحده محبوبیت بیشتری دارد؛ به این ترتیب، قیمت ها می توانند پایین تر باشند زیرا به راحتی در دسترس هستند، اما میتوانند بالاتر نیز باشند زیرا این نژاد بسیار ارزشمند است.

در ایران نیز قیمت های بسیار متفاوتی را از ژرمن شپرد خواهید دید، از ۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان تا بالاتر از ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان. اما متاسفانه بدلیل تورم بسیار و افزایش هزینه ی غذا و دیگر خدمات قطعا یک ژرمن شپرد اصیل نمی تواند با هزینه ی کم قابلیت دستیابی داشته باشد.

 

سگ ژرمن شپرد شولاین اصیل خندان

 از کجا می توانید سگ های ژرمن شپرد ارزان را پیدا کنید؟Thinking Face on Facebook 13.1

در بسیاری از سایت های  شما می توانید توله سگ های ژرمن شپردی را پیدا کنید که قیمت آنها بسیار کمتر است. اما آیا می خواهید سگی با سلامت و خصوصیات اخلاقی مشکوک بخرید؟

در برخی آگهی ها، توله سگ هایی بدون هیچگونه آزمایش بهداشتی و بدون تناسب پدر و مادر در نژاد و غیره به فروش می رسند. این سگها اغلب توله سگهای نژاد خالص ژرمن شپرد نیستند، قیمت آنها ممکن است تا ۲۰۰ دلار در دیگر کشورها و ۵۰۰ هزار تومان در ایران، ارزان باشد. اگر تصمیم به تهیه سگی با چنین شرایطی داشتید، آماده باشید که چند برابر قیمت اصلی خرید را برای هزینه آموزش و رفع و ناهنجاری های آینده و سلامت ژنتیکی هزینه کنید!

 متأسفانه هیچ راه تضمینی برای خرید یک توله سگ سالم با پول کمی وجود ندارد. پرورش دهندگان ثبت نام شده در سازمان جهانی سگ، زمان و تلاش زیادی را برای تولید توله سگ های خوب سرمایه گذاری می کنند و این در قیمت منعکس می شود.

در نتیجه یک ژرمن شپرد خوب ارزان نیست. قیمت متوسط ​​توله سگ بدون شجره نامه ۸۰۰ دلار است. اگرچه ممکن است معامله ی یک ژرمن شپرد ارزان وسوسه انگیز باشد، اما این کار را نکنید؛ ژرمن شپردها دارای انواع مختلفی از مسائل مربوط به سلامتی مخصوص نژاد هستند. تنها پرورش دهندگان مسئول که سالم ترین سگ ها را برای پرورش آزمایش و انتخاب می کنند، بهترین توله سگ را تولید می کنند. قیمت این توله سگ های آزمایش شده و سالم بسیار بیشتر از ۸۰۰ دلار خواهد بود، قیمت جهانی توله سگهای ژرمن شپرد از ۱۵۰۰ دلار شروع می شود و می تواند تا ۳۰۰۰ دلار نیز افزایش یابد، ولی در ایران بسیار ارزان تر بوده و به قیمت واقعی خود به فروش نمیرسند.

 

گران ترین نوع ژرمن شپرد کدام است؟

 مانند بسیاری از نژادهای سگ، برخی از رنگهای نادر ژرمن شپرد بسیار گرانتر از رایج ترین رنگها و الگوها هستند. رنگ آمیزی های خاص مانند ژرمن سیبل، ژرمن شپرد بای کالر، ژرمن بلک، ژرمن شپردهایی با یک یا دو چشم آبی یا ژرمن سفید یا آلبینو بسیار گران قیمت (تا حدود ۵۰۰۰ دلار) میباشند.

  در حالی که به دست آوردن رنگی که هیچ کس دیگری ندارد وسوسه انگیز است – اجازه ندهید ظاهر به تنهایی تصمیم شما را در مورد توله سگ آینده تان هدایت کند. این بسیار مهم است که توله سگ شما دارای خلق و خوی مناسب بوده و با خانواده و شیوه زندگی شما سازگار باشد تا اینکه ظاهر کمیابی داشته باشد.

 

Warning on Messenger 1.0 هشدار: در سالهای اخیر، چند پرورش دهنده به اصطلاح “ژرمن شپردهای مینیاتوری” تولید کرده اند. این پرورش دهندگان قیمت های بسیار بالایی را برای توله سگ ژرمن مینیاتوری خود دریافت می کنند که از ۲۰۰۰ دلار شروع می شود و برای کوچکترین سگ ها تا ۴۵۰۰ دلار متغیر است. توجه به این نکته ضروری است که هیچ گونه نژادی به عنوان ژرمن شپرد مینیاتوری در سازمان جهانی ثبت نشده و این سگ ها یا در تولگی دچار بیماری شده و رشد شان متوقف شده است یا میکس با دیگر نژادها هستند (ژرمن شپرد مخلوط با پودل مینیاتوری، شلتی یا سایر نژادهای کوچکتر).

در مطلب بعد درمورد هزینه ها و وسایل موردنیاز برای سگ ها و راه های کاهش هزینه ها صحبت میکنیم. پس با ما همراه باشید?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *